Na internetu se dají najít online webkamery, které zobrazují aktuální stav Jizery. Pokud se rozhodujete podle aktuálního počasí, mohou Vám informace získané z kamer pomoci. Pokud ale budete váhat, můžeme garantovat, že na vodě je krásně za každého počasí.

Železný Brod

Webkamera v Železném Brodě zachycuje stavidla. Od stavidel velká část vody odchází náhonem do MVE. Z informací získaných z webkamery lze zhruba odhadnout kolik vody teče dál korytem.

Železným brodem projíždějí klienti naší půjčovny lodí, pokud začínají plavbu na Spálově.

Webkamera v Železném Brodě

Kořenov

Webkamera v Kořenově zachycuje úsek Jizery pod proslulou peřejí Cutisin. Činnost této webkamery ocení především extrémní vodáci a příznivci raftingu. Informace mohou být užitečné především ke splutí horní Jizery.

Obrázek zachycuje Jizeru pod Kořenovem, asi 200 m před soutokem s Mumlavou na Mýtě pod Harrachovem. Do roku 1960 tvořila řeka v těchto místech státní hranici s Polskem, před tím s Německem resp. Pruskem. Na levém břehu na kopci jsou Mýtiny u Harrachova, dříve Strickerhauser. Továrna Cutisin existuje od roku 1933, předtím zde byla přádelna a Riedelova sklářská huť, jejíž počátky sahají do roku 1699. V letech 1843-1949 fungovaly v tomto místě lázně: Bad Wurzelsdorf. Spád řeky v úseku železniční most – soutok je skoro 100 m, pod Cutisinkou je i žulový vodopád, menší analogie známého Mumlavského vodopádu nad Harrachovem.

Webkamera Kořenov